• Pre žiakov s neukončeným nižším stredným (základným) vzdelaním

• V dvoch dvojročných učebných odboroch ponúkame štúdium žiačkam a žiakom, ktorí neukončili úspešne základnú školu v 9. ročníku, ale majú už splnenú povinnú školskú dochádzku:

• 4572 F 00      poľnohospodárska výroba
            • 6468 F 00      pomocník v kuchyni

Súčasťou štúdia v týchto učebných odboroch s upravenými učebnými plánmi je intenzívna príprava na externé testovanie na účel získania nižšieho stredného vzdelania. Táto príprava sa realizuje počas teoretického vyučovania doobeda v škole, ale aj poobede doučovaním.

Ak sa žiak na externé testovanie prihlási hneď v 1. ročníku a bude úspešný, môže od septembra pokračovať v štúdiu v akejkoľvek strednej odbornej škole (vrátane našej) v učebnom odbore (výučný list) alebo študijnom odbore (maturita). Ak žiak potrebuje dlhší čas na prípravu alebo na externom testovaní nebol úspešný, môže pokračovať v štúdiu a na externé testovanie sa prihlási v 2. ročníku.

Poobedné doučovanie ako príprava na externé testovanie na účel získania nižšieho stredného vzdelania je otvorené aj pracujúcim bez ukončeného základného vzdelania alebo žiakom či absolventom špeciálnych škôl. Podmienkou sú základné predpoklady na ďalšie vzdelávanie, ktoré škola overí krátkym preskúšaním.